Кубики Зайцева: в дитбудинках запроваджується ефективна методика раннього розвитку

28.02.2019

Перетворити навчальний процес у цікаву та захоплюючу гру можливо! Потрібно лише знайти правильний підхід та нестандартні рішення. Одним з таких є методика раннього розвитку “Кубики Зайцева”, з якою ми вирішили познайомити усі дитячі будинки, що знаходяться під нашою опікою. Свою мандрівку ми почали з Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини. 

В 1984 році методика навчання читанню відомого російського педагога-лінгвіста Миколи Зайцева, яка показала ефективні результати на дорослих учнях-іноземцях, була перенесена в дошкільну освіту, де його “кубики” стали справжнім відкриттям! Методика Зайцева розрахована на дітей від одного до семи років, і безвідмовно працює навіть з дітками з особливостями розвитку. 

Суть методики полягає у поєднанні складів – голосної та приголосної літери. Саме ці одиниці будови слова поміщені на кубики Зайцева, відмічені різними кольорами, розмірами і відрізняються видаваним звуком. Такий спосіб навчання читання в ігровій формі сприяє тому, що діти краще розуміють відмінність голосних літер з приголосними, вчаться відрізняти дзвінкі і м’які з них. Окрім читання, кубики допомагають стимулювати та мовленнєвий розвиток. 

Для вихованців дитбудинків, які подекуди проблематично сприймають процес навчання, надзвичайно важливо знайти легкий, зрозумілий та веселий підхід до опанування предметів. Тому дізнавшись про високі результати розвитку дошкільнят на основі методики Зайцева, ми поставили собі за мету познайомити з прогресивною методикою усі дитячі будинки, якими ми опікуємось, та головне – проконсультувати вихователів закладів, як працювати з кубиками. 

У цьому нам допоміг центр раннього розвитку для дітей “Чудо-клуб”, який надав послуги методиста – учениці самого Миколи Зайцева, яка вже протягом багатьох років працює з дітьми дошкільного віку і допомагає їм опанувати техніку читання, мовлення і розуміння мовних норм. 

Першим пунктом призначення став Сумський обласний спеціалізований будинок дитини, куди ми командою фонду привезли кубики Зайцева та запросили педагога з “Чудо-клуба”, яка люб’язно погодилась провести майстер-клас по методиці навчання з кубиками для вихователів дитбудинку. 

Свобода творчості дітей на заняттях, активна участь у спільних іграх, азарт, відкритий діалог, розвиток мислення – усе це лише частина переваг роботи з методикою, яка демонструє, що застарілі стереотипи у навчальному та виховному процесі варто ламати і робити це зовсім нескладно.  

Інші новини
Спасибо за Ваше обращение!

Заявка отправлена.
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.

Обратный звонок