Дитячий табір «Навички 21 століття»: день 2

03.07.2018

Свою роботу продовжив дитячий табір «Навички 21 століття», організований фондом «Обираємо майбутнє разом».

Другий день перебування у таборі запам’ятався вихованцям інтернатів насиченою програмою лекцій та майстер-класів, які розкрили для підлітків світ творчих професій. Про те, як влаштована робота у креативній агенції, звідки запозичувати творчі ідеї, скільки часу потрібно, аби створити рекламу та як облаштувати ефективний робочий процес розповіла команда засновників креативного бюро Format. – Ксенія, Віктор та Кирил. А які навички необхідні, щоб стати затребуваним діджеєм, учні дізнались від популярного діджея Олімпії Вайтмусташ.

«Стартовий капітал нашого бюро на момент його заснування становив 0 грн. 0 копійок», – розповіла співзасновниця креативного бюро Format. Ксенія Сергєєва.  «Коли ми починали працювати, в мене навіть не було ноутбука, а лише старий домашній комп’ютер, який погрожував от-от розвалитись», – додав колега Ксенії Віктор Кінг. «Ми всі працювали в різних компаніях, пробували свої сили в різних сферах, поки не знайшли «своє», – доповнив друзів та бізнес-партнерів Кирил Сулига.

З учнями засновники бюро Format. поділились власним досвідом, розповіли, який шлях пройшли до того, як створили власний успішний проект, в який вони вклали лише свої сили, віру та творчий потенціал. «Хороший продукт можна створити за мільйон, а можна і за 4 гривні – для цього зовсім не обов’язкового мати чиюсь підтримку, дороге технічне оснащення та вражаючий бюджет. Потрібна лише вдала ідея», – розповіли творці Format. І привідкрили секрети із робочого «закулісся», як таку ідею знайти.

Виявляється, мозок, як і м’язи, потребуює щоденних тренувань. Для цього існують різні вправи та техніки. Одна з них – гра-брейнштормінг «Добре. Цікаво. Погано», яка допомагає поглянути на задачу під іншим кутом, позбавитись від стереотипного мислення та розширити рамки фантазії. Все, що для цього потрібно – задати собі уявну нестандарту ситуацію і програти її у безлічі можливих варіантів, розгледівши, що в даному випадку буде хорошого, що цікавого, а що – поганого. Наприклад: «Уявіть, що коти вміють розмовляти. А тепер продовжіть речення. Це добре, тому що… Це цікаво тим, що… Але це погано, адже…». Після кількох хвилин банальних власних відповідей, ви здивуєтесь, в який напрямок вас спрямує уява та як народиться креатив.

Ще одна порада для копірайтерів-початківців – якомога частіше писати короткі і по можливості захопливі тексти. Щоб стимулювати себе робити це постійно, користуйтеся фейсбук-календарем та не лінуйтесь вітати всіх віртуальних друзів з днем народження, не використовуючи при цьому чергових передбачуваних фраз. По-перше, такий челендж собі допоможе підтримувати теплі стосунки з кількома сотнями знайомих та малознайомих «френдів», які в будь-який момент можуть перетворитись у реальних друзів. По-друге, таким чином ви прокачаєте свої здібності у написанні лаконічних, змістовних, іронічних текстів у неформальному стилі – таких, що потребує сьогодні медіапростір.

На цьому лекція не завершилась. Команда креативного бюро показала приклади невдалих та крутих рекламних роликів, розповіла, з якими труднощами їм довелось зустрітись під час роботи над конкретними проектами, розкрила алгоритм створення брендінгу – від народження ідеї до презентації проекту, відзначила, чим відрізняється робота над музейним проектом та фестивалем їжі.

І навіть після закінчення лекції у вихованців залишились питання, які вони продовжили ставити рекламникам, поки наступний гість налаштовував діджейський пульт. Далі за розкладом на дітей чекав майстер-клас від Олімпії Вайтмусташ – найяскравішої зірки діджеїнгу світського Києва.

Тут все просто: діджеїнг – це настрій, відчуття, емоції, на які надихає музика, тому Олімпія не стала витрачати час на балачки, а одразу взялась до справи, долучивши до створення запальних треків дітей. Так, влаштувавши посеред дня справжню дискотеку, діджей роздала учням навушники і прямо за пультом почала розповідати та показувати тонкощі своєї роботи: як синхронізувати треки, як «попадати в квадрат», як створювати мікс, на що звертати увагу на екрані монітора, коли у вухах гримить музика.

Такий запальний формат навчального процесу нікого не залишив байдужим, і навіть вихователі та наставники ділились захватом.

 

Інші новини
Спасибо за Ваше обращение!

Заявка отправлена.
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.

Обратный звонок