Дитячий табір «Навички 21 століття»: день 5

07.07.2018

Насичена програма в мотиваційному таборі «Навички 21 століття» продовжилась захопливою лекцією від творців тревел-шоу «Орел и Решка» – продюсера Марини Гранкіної та режисера Жені Сінельникова.

«Якщо знайти роботу до смаку, вам не доведеться працювати жодного дня», – такою мотиваційною цитатою розпочав свою розповідь про специфіку роботи на телебаченні Женя Сінельников – співавтор, режисер та ведучий шоу «Орел и Решка».

«Коли ми створювали шоу «Орел и Решка», ми навіть не підозрювали, що воно так «зайде» глядачам. Нам просто хотілось робити щось таке, чим би самим було займатись в кайф», – поділився режисер секретом професійного успіху. Цієї ж формули він радить притримуватись учням. Не дивлячись на те, що робота на телебаченні загалом, а робота над тревел-програмою зокрема, потребує багато емоційного вкладу та фізичних зусиль, успіх проекту зумовлений лише амбіціями та запалом команди, яка його створює.

«Так, нам буває важко фізично. Здавалось би, зйомки тревел-шоу – робота мрії. Ти подорожуєш світом, живеш в найдорожчих готелях, куштуєш найвишуканіші страви…   Але при цьому, один трансатлантичний переліт за нанесенням негативного впливу на організм прирівнюється до флюрографії. А у нас таких перельотів по 5-7 на місяць в середньому. Плюс нестача сну, плюс емоційна перевтома, плюс можливі травми та хвороби під час зйомок через специфічну їжу чи нетиповий клімат», – не приховує всі сторони професії режисер.

«Нам легше згадати передачі, які обійшлись без форс-мажорів, ніж навпаки. Крадіжки грошей та особистих речей, втрата документів, спізнення на рейси, проблеми з місцевими органами влади – лише частина додаткового стресу, що супроводжує нас кожного разу, коли ми прямуємо до нової країни», – додає продюсер Марина Гранкіна.

Крім того, телеексперти розповіли, як саме створюється масштабне шоу: як пишеться сценарій (аж в три етапи), як проходить процес роботи «підрозділів» в київському офісі, поки знімальна група знаходиться закордоном. Адже окрім 8 чоловік, які відправляються на зйомки одного пулу передач, на місці знаходиться ще кілька десятків спеціалістів – ресьочерів, продюсерів, сценаристів, редакторів, режисерів, асистентів, які завжди знаходяться на кілька навіть не кроків, а кілометрів попереду, працюючи над майбутніми випусками.

«Аби зрозуміти, де саме ви зможете себе показати найкраще, не лише на телебаченні, але й у будь-якій іншій сфері, вам необхідно чесно оцінити свої здібності та сильні сторони, а потім взятися за їхню «прокачку», – радить випускникам Марина. – Комунікабельність, впевненість у собі, а також знання іноземних мов точно вам знадобляться, яку б професію ви не обрали». «До речі, так — володіючи англійською, іспанською і російською мовами, ви можете спокійно спілкуватись з будь-ким і будь-де, – погоджується з колегою Женя. — Ну, і я ще б додав мультизадачність до списку необхідних у сучасному світі навичок. Причому, такий скіл потрібний в умовах ринку праці у нашій країні. Наприклад, на українському телебаченні для тебе буде плюсом, якщо ти можеш виконувати обов’язки не лише режисера, але й оператора, продюсера, сценариста, монтажера, стати в кадр при необхідності . В Америці такого не вимагають. Там на кожну конкретну роботу є окремий спеціаліст. Але все ж таки, думаю, кожному стане у нагоді ще декілька суміжних навичок у своїй сфері, де б ви не працювали. Завжди краще мати можливість запропонувати щось більше, ніж від вас очікують».

Надихаюча та весела бесіда з порадами та лайфхаками для вдалих подорожей підняла вранішній настрій дітям і принесла багато корисної інформації не тільки для тих, хто розглядає перспективу роботи на телебаченні, але й для тих, хто просто мріє побачити світ. Завершилась зустріч пам’ятними  фотографіями зі спікерами та повною чашею інформації для роздумів.

Інші новини
Спасибо за Ваше обращение!

Заявка отправлена.
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.

Обратный звонок